جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   29    
عضو بر خط:   0    
امروز:   23839    
دیروز:   36533    
مجموعا:   96662931    

 اخبار  | ایلام  
 شماره مطلب: 1053068924 | 10:39 جمعه 24 اسفند 1397                                                                                                                 
سطح ارائه خدمات در روستاها ارتقا يافته است
فرماندار دهلران گفت: سطح ارائه خدمات و مسایل زیرساختی در روستاهای این شهرستان مرزی ارتقا یافته است.

به گزارش خبرنگار ما، مجید عسگری در نشست با شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران این شهرستان به دستارودهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های داخلی و خارجی اشاره و افزود: استقلال در تمام ابعاد،امنیت پایدار نه تنها در کشور بلکه فراتر از شعاع کشور،مشارکت حقیقی مردم در تعیین سرنوشت خود که شوراها و دهیاران یکی از نمونه های این مشارکت هستند و اقتدار فرا سرزمینی از جمله مهمترین این دستاوردها هستند.

وی با اشاره به نتایج برجام و لغو قطعنامه های شواری امنیت و رویکرهای اقتصادی،حقوقی و سیاسی آن گفت:آمریکا با لغو برجام و تحریم های ظالمانه در واقع مردم را هدف قرار داده اما مردم ما با وحدت و انسجام و همراهی و همکاری و با مدیریت دولت این توطئه را هم پشت سر خواهند گذاشت.

فرماندار دهلران گفت: ما دو سال و نیم مشغول مذاکرات بودیم تا تحریم ها شکسته شد و یک سال و نیم بخوبی کار کردیم و بعد دو باره امریکا برجام را لغو و تحریم ها را اعمال کرد اما با همت و برنامه ریزی دولت،تلاش مسئولان و هدف گذاری ها توانسته ایم بخوبی در زمان تحریم ها مشکلات را اداره کنیم و روند توسعه و عمران وآبادانی را ادامه دهیم.

عسگری با اشاره به اینکه از زمان تاسیس دهیاری ها تا کنون 200هزار میلیارد ریال به آنها اختصاص یافته افزود: از این رقم 150هزار میلیارد ریال مربوط به دولت تدبیر و امید است و این نشان از همت دولت و توجه ویژه آن به روستاها و عمران وآبادانی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان دهلران گفت: روزی مشکلات روستاهای ما آب شرب،جاده و برق بود اما امروز مردم ما اینترت پرسرعت را مطالبه می کنند و این نشان می دهد خدمات خوبی انجام گرفته و تا حدودی مشکلات زیرساختی مرتفع شده و روند توسعه در روستاها سرعت گرفته و ادامه دارد.

وی بر ضرورت توجه دهیاران و شوراها به گردشگری و درآمدزایی از این طریق تاکید کرد و گفت: در حوزه اشتغال و هر روستا یک محصول ،باید به جد این مهم در جهت اشتغال و استفاده از ظرفیت های محلی دنبال شود.

عسگری گفت:40درصد اعتبارات دهیاری ها جاری و 60 درصد آن عمرانی است که باید سقف کارهای عمرانی و هزینه ها در این زمینه را افزایش داد چون کار و عمران در روستاها مهم و برای مردم نتیجه مثبت و امید بخش دارد و دهیار موفق کسی است که در زمینه عمرانی فعالیت بیشتری در جهت کاهش مشکلات عمرانی و زیرساختی روستا داشته باشد.

وی به آسیب های مواد مخدر در جامعه اشاره و گفت:همه در قبال این پدیده خانمانسوز و آگاهی بخشی به جامعه وظیفه دارند و دهیاران وشوراها نیز باید در این خصوص با احساس مسئولیت موضوعات پیشگیری را مد نظر قرار دهند.

فرماندار شهرستان مرزی دهلران بر ضرورت شناسایی روستاهای با فاصله 20 کیلومتر از مرز تاکید کرد و افزود: برای این روستاها در سال آینده طرح هایی داریم که موجب تحول در این روستاها خواهد شد.

وی به انتخابات و نقش مردم در این صحنه سیاسی و اجتماعی اشاره و گفت: دهیاران باید موضوعات انتخابات را رصد ومسایل و موضوعات را به بخشداری ها منعکس کنند.

عسگری بخشداری دشت عباس را از مطالبات مردم ذکر کرد و با اشاره به پیگیری های وزارت کشور،سلیمانی دشتکی استاندارایلام،نماینده مجلس و مسئولان محلی گفت:هفته اینده بخشداری دشت عباس راه اندازی می شود واین امر موجب تسریع در فرایند توسعه می شود و عیدی دولت در آغاز سال به مردم دشت عباس خواهد بود.

وی خواستار ساماندهی ماشین آلات دهیاری ها،ایجاد ارزش افزوده،جلب مشارکت مردم،شناسایی ظرفیت ها و بهره مندی از آنها،اشتغال روستایی و تشویق مردم به استفاده از تسهیلات اشتغالزا،فعال کردن تعاونی دهیاری ها توسط دهیاران،تشکیل هیات های اندیشه ورز روستایی،اطلاع رسانی از خدمات و اقدامات دولت توسط دهیاران و مسئولان محلی،تشکیل سازمان های مردم نهاد بویژه در حوزه های اجتماعی،منابع طبیعی و محیط زیست،تدوین شناسنامه روستا ودسته بندی مسایل و مشکلات روستاها و پیگیری آنها شد.

در این نشست بخشداران،نماینده دهیاران و شوراهای اسلامی هر بخش نیز مسایل و مشکلات را مطرح و پیشنهاداتی را ارئه و از خدمات و اقدامات دولت در روستاها و پیگیری های بخشداران و فرماندار دهلران تقدیر کردند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
بهره وري از ظرفيت هاي روستايي روند مهاجرت را معکوس مي کند
فرماندار دهلران بر ضرورت شکوفایی ظرفیت های روستایی در جهت اشتغال وجلوگیری از مهاجرت تاکید کرد.
12:38 پنجشنبه 02 اسفند 1397
۵۴ روستاي خوزستان در حريم بستر رودخانه قرار دارند
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: ۵۴ روستای استان در حریم بستر رودخانه قرار دارند که یا باید جابجا شوند و یا استحکام‌های لازم برای آنها تهیه شود.
11:39 چهارشنبه 24 بهمن 1397
روستاهاي مرزي دهلران از فروش فرآورده نفتي برخوردار شده اند
فرماندار دهلران گفت: مردم ساکن در روستاهای با فاصله 20 کیلومتر از مرز از مزایای سهم فروش فرآورده های نفتی بهره مند می شوند.
11:34 جمعه 06 اردیبهشت 1398
چم رستميان پلدختر؛ روستايي که به جايي راه ندارد
خسارت سیل اخیر پلدختر تنها محدود به خانه ها، مغازه ها و زیرساخت های شهری و‌ روستایی نشد به ساختمان اداره های دولتی و دستگاه های اجرایی نیز آسیب های بسیاری وارد که مهمترین آنها سازه فرمانداری است.
13:18 پنجشنبه 29 فروردین 1398
دهياران منازل روستايي پيشوا را در برابر حوادث طبيعي بيمه کنند
فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به حادثه خیز بودن ایران از دهیاران خواست تا مناطق روستایی را در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله بیمه کنند.
07:51 چهارشنبه 21 فروردین 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@abadinews.com

ثبت در لینکهای شخصی